Sport

Tehnici neconvenționale de trageri de timp în campionatul brazilian de fotbal

schedule 04 mar. 2024, 14:24

Meciul Fluminense vs. Botafogo, marcat de tactici controversate de trageri de timp, se încheie cu 4-2 pentru Botafogo.

Un meci din campionatul primei ligi din Brazilia a captat atenția iubitorilor de fotbal prin tactici neobișnuite de trageri de timp. În confruntarea dintre Fluminense și Botafogo, desfășurată duminică seară, o scenă neașteptată a avut loc în minutele de prelungire ale partidei.

După un meci tensionat, în care scorul a fost deschis rapid de Botafogo prin Marlon Freitas și majorat de Rai, echipa Fluminense a reușit să revină în joc chiar și în inferioritate numerică. Cu toate acestea, Botafogo a primit un penalty în finalul partidei și a preluat din nou conducerea prin Marlon Freitas, marcatorul primului gol.

În încercarea de a-și asigura victoria, un jucător de la Botafogo a recurs la o metodă insolită pentru a trage de timp, târându-și coechipierul presupus accidentat înapoi pe teren pentru a determina întreruperea jocului. Acest gest a provocat o reacție imediată din partea portarului echipei Fluminense, care a intervenit, tragând jucătorul înapoi în afara terenului.

Până la finalul partidei, Botafogo a reușit să își mențină avantajul și să încheie meciul cu un scor de 4-2, Emerson Urso marcând golul de siguranță în minutul 100. Această partidă a devenit un subiect de discuție în rândul suporterilor și a atras atenția asupra practicilor de trageri de timp în fotbal.